Zmiana miejsca zamieszkania łączy się niekwestionowanym ciężarem przewożenia wszystkich swoich gratów i mniejszą ilością czasu – stąd też ostatnio mniej treści na blogu… Ale zmiana miejsca zamieszkania to także, a może przede wszystkim, nowe otoczenie i nowe możliwości zwiedzania okolicy i okolicznych hoteli, pensjonatów, dworków…

Dziś będzie o dworku właśnie. Będąc przejazdem i znając także z opowieści znajomych – postanowiliśmy zatrzymać się w Dworku Dębówko – posiadłości oddalonej dosłownie rzut kamieniem od Bartoszyc i zaledwie 20km od granicy z Rosją.

Jadąc do Bartoszyc od strony Kętrzyna nie sposób nie zauważyć dużego zespołu dworsko-parkowego po prawej stronie drogi, którym jest właśnie Dworek. Z lat młodości pamiętam, że na początku lat 90. stała tam dosłownie jedna ściana, która przypominała o tym, że jakiś dwór tam kiedyś był… To, w jaki sposób zmieniło się całe otoczenie (i zmienia się nadal) jest niesamowite!

Dziś na Dworek Dębówko składa się budynek główny dworku z wielką salą weselną i sześcioma pokojami, oddalony od niego o ok. 500metrów budynek hotelowy, Wieża Dobrawy (gdzie także znajdziemy pokoje hotelowe), oraz ogromny całoroczny namiot weselny i altana na mniejsze przyjęcia. Wokół zabudowań króluje gigantyczna zielona przestrzeń z oczkiem wodnym, placem zabaw dla dzieci i parkiem linowym. Tu nadmienić trzeba, że kolejne atrakcje wokół budynku powstają cały czas. Ciekawa jestem, jak Dworek będzie wyglądał za kolejne 10 lat, skoro rozbudowuje się w tym tempie…

Noc spędziliśmy w jednym z pokoi usytuowanych w Wieży Dobrawy. Od samego wejścia do pokoju czuć było pewien charakterystyczny zapach – aromat świeżej pościeli. Uwielbiam ten zapach! Kojarzy mi się ze świeżo wykrochmaloną pościelą u babci… Pokój, który otrzymaliśmy był dosyć przestronny, a przy rozmowie z obsługą dowiedzieliśmy się, że Dworek dysponuje też mniejszymi i większymi jednostkami mieszkalnymi. Zaciekawił mnie apartament, który znajduje się na szczycie Wieży Dobrawy, niestety – był już zajęty… Niemniej jednak, byliśmy zadowoleni z miejsca, w którym spaliśmy, ponieważ posiadał wszystko, czego zawsze szukamy: było czysto i przestronnie, łazienka była kompleksowo wyposażona (znalazła się tam nawet suszarka do włosów), a wieczorem było ciepło. Minusy? Zbyt obszerna szafka w łazience, która zabierała dużo miejsca.

Przy budynku, w którym mieścił się nasz pokój, znajduje się wcześniej wspomniane już oczko wodne, z małą fontanną i mostkiem przechodzącym przez jego środek. Wygląda to tak urokliwie, że daję głowę, że jest to jedno z ulubionych miejsc par młodych do robienia zdjęć weselnych.

Dworek Dębówko to przede wszystkim, wspomniana także wcześniej przestrzeń, której brakuje w innych, podobnych temu miejscach. Patrząc na obiekt okiem hotelarza, zauważamy, że jest to miejsce na dobry materiał do spotkań konferencyjnych czy też wszelkiego rodzaju integracji i konkurencji w terenie.

Niestety nie dane było nam spróbować dworskiej kuchni i nalewek, którymi szczyci się Dębówko. Mam nadzieję, że przy kolejnej wizycie tam (mamy przecież blisko, a co!) nadrobimy te niedociągnięcia i będziemy mogli uzupełnić naszą relację o kulinarne wzniesienia, lub upadki 😉