Dworek SPA Osada Wędrowca – miejsce pełne wyciszenia

Miejsce trochę inne…

Jest takie miejsce nad morzem, gdzie zatrzymał się czas, a przekraczający jego próg Goście zwalniają tempo swojego życia… Jeżeli macie ochotę na ucieczkę od codzienności i kilka dni wyciszenia – zapraszamy Was na krótką opowieść o Dworku Mechelinki.

Mechelinki to mała miejscowość pod Gdynią, tuż nad samym morzem. Według mieszkańców, jeszcze do niedawna Mechelinki nie miały za dużo do zaoferowania – plaża była zapuszczona a sama miejscowość nie wyróżniała się na tle nadmorskiej konkurencji. Teraz Mechelinki to pięknie zagospodarowane nabrzeże z molo, punktami widokowymi oraz (co najważniejsze nad samym morzem) małymi plażami dla amatorów kąpieli morskich, a w przeciwieństwie do popularnych kurortów wypoczynkowych, nie spotkamy tu tłumów zaznaczających swoje terytorium parawanem.

Dworek Mechelinki, bo tu właśnie spędziliśmy pełen wyciszenia weekend, znajduje się około pięciu minut spacerem od zatoki. Wybudowany w 1931 roku, na pierwszy rzut oka niepozorny budynek, mieści w sobie 25 pokoi, restaurację oraz rozbudowane centrum SPA. Ogromnym atutem miejsca jest gigantyczny ogród za dworkiem, w którym w cieniu drzew wypijemy aromatyczną kawę, a rankiem pod okiem instruktora, rozciągniemy mięśnie i popracujemy nad zbędnym tłuszczykiem. Jest to także doskonałe miejsce na zorganizowanie uroczystości rodzinnych w plenerze.

Wnętrza Dworku przywodzą na myśl wakacje u babci – stare zdjęcia, pamiątki, drewniane meble z innej epoki… Podczas śniadania, czy obiadu w Restauracji 1931 możemy dosłownie zobaczyć przeszłość miejsca i jego właścicieli na zdjęciach poustawianych na kominku, parapetach i półkach.

Rodzinna atmosfera panuje tu dosłownie wszędzie. Ktoś z Twoich znajomych nie dał rady przyjść rano na śniadanie? Nie ma problemu – możesz zabrać dla niego posiłek z bufetu (swoją drogą bardzo prostego, ale zarazem smacznego i domowego) i zanieść mu do pokoju. Obsługa jest życzliwa, uśmiechnięta i chętna do pomocy.W pokojach, jak przystało na dworski klimat, nie znajdziemy nowoczesnego designu. Znajdziemy za to wygodne łóżka i duże komody, zdolne pomieścić nasze walizy i ich zawartość. Pomimo niewielkiego rozmiaru, pokoje są dobrze przemyślane, a łóżka (jak to często bywa w hotelach) mają możliwość łączenia. Łazience – skromnej i czystej, przydałoby się delikatne odświeżenie – to tak, jeżeli mielibyśmy się do czegoś już koniecznie przyczepić 😉

Nasza Opinia – Dworek Mechelinki

SPA znajdziemy na poddaszu – trzecim piętrze dworku. Oferta masaży i zabiegów a także pakietów SPA przerosła nasze oczekiwania. Weekend to niestety za mało, żeby spróbować wszystkiego, dlatego zdecydowaliśmy się na jeden z podstawowych masaży relaksacyjnych całego ciała i na godzinę każde z nas dosłownie odpłynęło…

Za weekendowy (przedłużony do poniedziałku) pobyt zapłaciliśmy niewiele ponad tysiąc złotych. Jednym słowem podsumowania: warto. Nic tylko pakować się i jechać 🙂

Strona Dworku: LINK

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CZY ZNASZ JUŻ NASZ PORTAL TURYSTYCZNY?

Nasza przygoda zaczęła się od hotelarstwa i zamiłowania do turystyki. Z czasem zaowocowało to stworzeniem portalu turystycznego VisitON, gdzie podpowiadamy podróżnym jak ciekawie spędzić urlop w Polsce i co ciekawego można zobaczyć w pobliżu miejsc w które się wybierają.
noclegi polska

[instagram-feed]