Hotel Belweder, czyli pięć gwiazdek w stanie lekkiego zakurzenia

Nasza opinia – Hotel Belweder w Ustorniu

Zachęceni wielością różnorodnych recenzji na temat Hotelu Belweder, przejeżdżając zimową porą przez Ustroń postanowiliśmy wskoczyć na jedną noc do tego jednego z najwyżej położonych hoteli i przekonać się na własnej skórze, co w górach piszczy.

Lokalizacja Belwederu skutecznie weryfikuje orientację w terenie oraz wytrzymałość zimową aut wszelakich. Po wybraniu kilku złych skrętów (ach, ta męska duma pod tytułem „Wiem, gdzie jadę”…), konieczności zawracania i siłowaniu się z autem na bardziej oblodzonych stromych wzniesieniach, naszym oczom ukazało się upragnione, lekko zaśnieżone, górskie pięć gwiazdek.

Pierwszym wyzwaniem naszego krótkiego pobytu okazał się dość wąski parking i przetransportowanie bagażu po ośnieżonym wzniesieniu do hotelowej recepcji. Po nierównej walce z wyboistą i dość śliską nawierzchnią, naszym oczom ukazało się przestrzenne hotelowe lobby z efektowną szklaną windą na jego środku.

Wystrój hotelu przywodzi na myśl luksus poprzedniej epoki: masywne (ale już wysłużone) skórzane kanapy, ciężkie kolory w recepcji, welurowe kapy na łóżkach i mało praktyczne masywne zasłony w pokojach. Tak jakby czas w tym miejscu zatrzymał się pod koniec lat dziewięćdziesiątych. Już po kilku spacerach po korytarzach widać, że hotelowi potrzebne jest odświeżenie.

Odświeżenie to także słowo-klucz dla pokoju, w którym przyszło nam spędzić noc. Wiekowy kurz na framudze oddzielającej pokój od przedpokoju i włosy zakręcone na kablach od telewizora trochę przestraszyły nas na samym wejściu. Zanotowany także został brak czajnika, więc o ciepłej herbatce do łóżka nie było co marzyć… Ciekawym natomiast rozwiązaniem, które przysporzyło nam kilku pobudek w nocy jest złączenie łóżek w taki sposób, że jedno ze śpiących, poduszką/głową* (*wybrać dowolne) naciska na włącznik i w środku nocy włącza światło w całym pokoju.Ale, żeby diabeł nie był taki straszny jak go malują, oprócz wyżej wymienionych pokój był ciepły, przytulny i całkiem do życia. Dla zapracowanych przy biurku zamontowano wejścia usb, a dla ułożonych w szafie specjalne oświetlenie, które uruchamiało się przy przesunięciu drzwi. Taki bajer ułatwiający przetrząsanie tony przywiezionych ze sobą rzeczy. Urok, jaki niezaprzeczalnie tkwi także w pokojach, to oświetlone wieczorem dość przestrzenne balkony i cudowny widok, jaki się z nich roztacza.

Pobyt w Belwederze ratuje po części restauracja i po części basen. Oba miejsca znajdują się w jednym pionie i są maksymalnie przeszklone, co daje fantastyczny widok na panoramę górską. Pływasz w basenie: widzisz góry, jesz rano jajecznicę: widzisz góry, moczysz się w jaccuzzi: widzisz góry, wciągasz kolację: widzisz góry.

Będąc przy temacie kolacji… Dania serwowane w restauracji dzielą Gości hotelu na zadowolonych i oburzonych. Jednym smakuje, inni krzyczą, że źle i drogo. Nam przypadło stanąć po stronie najedzonych i szczęśliwych. Wszystko, co zamówiliśmy z karty (w której także znalazł się mój ulubiony rozdział, czyli „Dania Regionalne”) było świeże, smaczne, doprawione jak  trzeba i podane z uśmiechem. Może kucharz miał akurat dobry dzień, a może to sprawa grzańca, który towarzyszył nam od przystawki do deseru. Śniadanie bufetowe przypadło za to wyjątkowo do gustu mojej drugiej, większej, połówce. Tylu kursów do bufetu i tylu pochłoniętych sadzonych jajek dawno nie widziałam…

Nasz krótki, jednonocny pobyt to koszt około pięciuset złotych, w tym sto siedemdziesiąt za kolację a’la carte. Czy wybierzemy się tam kolejny raz? Według odpowiedzi managera hotelu na te mniej przychylne opinie – hotel pracuje nad poprawą jakości świadczonych usług, zatem myślę, że w przyszłości odwiedzimy jeszcze Belweder, aby zobaczyć, co się zmienia.

Więcej o hotelu TUTAJ

 

1 komentarz

 1. piotr

  Lokalizacja hotelu +bardzo fajny widok
  Obsługa recepcji +bardzo miła i rzeczowa
  Restauracja + bardzo smaczne posiłki
  Pokój +/- wystrój Ok ale gdy chciałem wieczorem zrobić herbatę dziecku to zacząłem od poszukiwania cukru wydaje mi się że tz.przydział 2 saszetek cukru na cztery osoby w pokoju to trochę mało ale to chyba państwa oszczędności !!!!!!!!!!!!!!!!
  Basen —wybrałem ten hotel miedzy innymi na basen wydawało mi się atutem to że po wyjściu z basenu z dziećmi nie będę musiał wyjść na dwór i uniknę choroby ale jak weszliśmy do basenu to zgrozo woda ZIMNA jak h….Przez trzy dni pobytu wg termometru przy drabince pokazywał 28 stopni ale chyba był zepsuty i nawet temperatura powietrza nie miała tyle stopni tą opinie potwierdzali wszyscy goście basenu
  Bar – wieczorem chciałem wypić regionalne piwko ze znajomymi a tu barman oświadczył że niestety ma tylko lanego Żyw…i nic więcej zapasy się skończyły a regionalne piwo jest bardzo dobre gdzie jest więc osoba odpowiedzialna za zaopatrzenie !!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CZY ZNASZ JUŻ NASZ PORTAL TURYSTYCZNY?

Nasza przygoda zaczęła się od hotelarstwa i zamiłowania do turystyki. Z czasem zaowocowało to stworzeniem portalu turystycznego VisitON, gdzie podpowiadamy podróżnym jak ciekawie spędzić urlop w Polsce i co ciekawego można zobaczyć w pobliżu miejsc w które się wybierają.
noclegi polska

[instagram-feed]

Summary
Review Date
Reviewed Item
Hotel Belweder Ustroń
Author Rating
21star1stargraygraygray