Ukryty wśród skał Hotel Poziom 511

Hotel Poziom 511 – nasza opinia na temat pobytu

Ostatnie dni sierpnia spędziliśmy w skalistej krainie, nieopodal najpiękniejszych zamkowych ruin w Polsce – w hotelu położonym 511 metrów nad poziomem morza – Hotelu Poziom 511.

O obiekcie tym pisano już dużo. Dużo i dobrze. Przyznam, że po pobycie w Ogrodzieńcu nie dziwi nas zachwyt nad tym miejscem. Dlaczego? Bo jest się czym zachwycać 😉

Przemyślana lokalizacja hotelu urzeka już od pierwszego podjazdu. Oto naszym oczom ukazują się dwie majestatyczne skały, strzegące niczym kamienni strażnicy, bezpieczeństwa Gości przekraczających szlaban. Pomimo, że jest dosyć wąsko i stromo, to już wjazd do hotelu ukazuje urok tego miejsca.

Sam hotel to nowoczesna bryła wkomponowana w otaczające ją środowisko: dwa budynki połączone korytarzem zapewniają maksimum wygody: tu po meldunku przechodzimy przeszklonym, sąsiadującym z basenem, korytarzem do windy i już jesteśmy budynek obok. Skały, które były tu setki lat temu, nie zostały ruszone nawet o centymetr – są częścią ścian, oddzielają lobby od restauracji i przypominają o tym, że to właśnie natura gra tutaj pierwsze skrzypce, jednocześnie robiąc ogromne wrażenie.

Nasz pokój, jak zgodnie stwierdziliśmy, nadawał się zarówno do lenistwa (ja) jak i pracy (Michał). Co ciekawe, nie było tam dwóch łączonych łóżek – a jedno duże, podwójne. Łazienka obszerna, z dużą wanną miała jedną wadę – mikroskopijna półeczka, na której z ledwością zmieściła się nasza kosmetyczka. Widok z czwartego piętra – to okoliczne pola.

Cóż by nie napisać o kuchni Poziomu 511 to zawsze skończy się dobrze. Przede wszystkim: porcje są orgomiaste. Zamawiając przystawkę i danie główne – w połowie tego drugiego mój żołądek mówi „Dość! Jestem pełny”. Co począć, kiedy oczy mówią: „No dawaj, jeszcze kawałeczek!”? Do tego deser i człowiek toczy się potem na to czwarte piętro i wyrzuca sobie, że tak się objadł. Nic to. Jest pysznie, jest obficie, jest kolorowo a ceny są racjonalne.

Śniadanie to też historia, którą przeżywa się jednym tchem. Bufet jest może niewielki, ale różnorodny do tego stopnia, że każde z nas zjadło zupełnie co innego każdego dnia. Dodatkowo, poranna kawa/herbata na słonecznym tarasie z widokiem na zieleń lasu i biel skał – bezcenne.

Z terenu hotelu da się w krótki i dość ciekawy sposób przejść do zamku. Otóż w skałach ukryte jest niewielki przesmyk: wystarczy, że ścieżką przejdziemy przez lasek i naszym oczom ukazują się najpiękniejsze, najbardziej monumentalne ruiny w Polsce. Zamek Ogrodzieniec. Miejsce, które KONIECZNIE trzeba zobaczyć.Wycieczki wycieczkami, a relaksować się trzeba 😉 Pomocna w tym jest strefa SPA a przede wszystkim basen. Widok na zieleń za oknem i wygodne sofki ustawione wzdłuż jego brzegu połączone z szumem wody działają relaksująco.

Przy pobycie w innym obiekcie stwierdziliśmy pewnego dnia, że trzydniowy pobyt to zdecydowanie za mało aby przeżyć wszystko, co hotel i jego otoczenie ma nam do zaoferowania. Jest tak i tutaj. Myślę, że wrócimy tam jeśli tylko będziemy w okolicach 🙂

Odwiedź Poziom 511 również i Ty, naprawdę warto – LINK DO STRONY

 

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CZY ZNASZ JUŻ NASZ PORTAL TURYSTYCZNY?

Nasza przygoda zaczęła się od hotelarstwa i zamiłowania do turystyki. Z czasem zaowocowało to stworzeniem portalu turystycznego VisitON, gdzie podpowiadamy podróżnym jak ciekawie spędzić urlop w Polsce i co ciekawego można zobaczyć w pobliżu miejsc w które się wybierają.
noclegi polska

[instagram-feed]