Zauroczeni legendarną gościnnością w Hotelu Zamek Ryn

Hotel Zamek Ryn – „Legandarna Gościnność” bez dwóch zdań

Jadąc do Zamku Ryn można zabłądzić. I nie mówimy tu o zakręconych niczym serpentyna drogach prowadzących przez lasy, a o samym dojeździe do szlabanu hotelowego – bo cóż z tego, że zamek dosłownie góruje nad całym miastem, kiedy dojazd do niego to jeden zakręt, drugi, trzeci… Na szczęście w znalezieniu odpowiedniego skrętu pomagają nam, płonące hotelową czerwienią, znaki drogowe. Bez tego, byłoby ciężko.

Pierwsze, a zatem też najważniejsze, wrażenie robią – co dziwne – drzwi. A właściwie wrota, które otwierają się przed Gościem. Same! Jakby z wojaży zamorskich wracał właściciel zamku we własnej osobie 😉 Za nimi kryje się korytarz jak z baśni, który poprowadzi nas ku obowiązku meldunkowemu, czyli do recepcji właśnie.

Hotel Zamek Ryn podzielony jest na cztery skrzydła (Komturskie, Myśliwskie, Rycerskie, Więzienne), a każde z nich jest inne: kolor ścian, wykładziny, elementy wystroju. Niestety w żaden sposób nie pomaga to w odnalezieniu się w hotelu, jeśli jesteśmy tam pierwszy raz 😉 Pomimo, że cały budynek jest na planie prostokąta, to schody w górę, schody w dół, podwójne korytarze i malutkie przejścia sprawiają, że potrafimy zagubić się w tym miejscu. Na szczęście, na samym środku hotelu znajduje się jego serce – majestatyczny, przestronny dziedziniec. Stąd już powinniśmy trafić tam, gdzie chcemy. No chyba, że zabłądzimy po raz kolejny 😉

Pokoje hotelowe różnią się pomiędzy sobą nie tylko standardem, ale też wielkością – w zależności od tego, w którym skrzydle i na jakim piętrze się znajdują. Nasz pokój mieścił się w kategorii „w sam raz” (;) )– wygodne łóżko, przestrzeń do odpoczynku i pracy, widok na jezioro i ten niezmiennie zamkowy klimat… Wszystko przypomina i wręcz krzyczy o tym, gdzie jesteśmy – a to topór zawieszony na ścianie, to zbroja krzyżacka gdzieś w rogu korytarza, to płaskorzeźby i tarcze na ścianach i w podłodze… Nawet winiarnia, gdzie w ścianie są wiekowe butelki przykryte delikatnym kurzem czasu. Tu historia patrzy na Ciebie, a Ty patrzysz na nią… Żyjesz nią, dotykasz i smakujesz. Magia!Czego duszy do szczęścia więcej potrzeba? Jedzenia – odpowiedzą zgłodniali wędrowcy. O tą przyjemność Zamek Ryn dba w Restauracji Refektarz – miejscu, gdzie „odnawiamy” poznawanie smaków mazurskich. Co dobrego w karcie? Pyszne smaki jesieni zarówno w daniach głównych jak i deserach. Oczekiwanie na dalsze pozycje posiłku umila nam nienachalna muzyka w tle – Gregorian w autorskich przeróbkach słynnych przebojów (lubię) i wypatrywanie w wystroju kolejnych smaczków, które składają się na całość klimatu jakim dosłownie oddychamy w tym miejscu. Warto zatrzymać się tu także przy obsłudze. Kelner, który opiekował się naszym stolikiem, zrobił na nas tak duże wrażenie, że grzechem by było nie wspomnieć o tym Panu. Idealnie znał kartę, opowiadał o daniach z taką pasją, że nietaktem wręcz było nie zamówić tego, co polecał. Czapki z głów!

Gdziekolwiek jedziemy, staram się czytać negatywne opinie o obiekcie, w którym zamieszkamy. Nie inaczej było też z Zamkiem Ryn. Wiele z opinii zarzuca hotelowi, że w czasie wolnym nie ma tam co robić. Po minionym pobycie mogę podpisać się prawą i lewą dłonią, pod stwierdzeniem, że jest to wierutną bzdurą. Korzystaliśmy z niesamowicie klimatycznego basenu, graliśmy w kręgle, trenowaliśmy na symulatorze golfa (trafienie kijkiem w piłeczkę to zdecydowanie ciężkie zadanie), uczyliśmy się grać w bilard (znowu trudne trafienie kijem w kulki), Michał korzystał ze SPA i spacerowaliśmy nad jeziorem (w deszczu, jak wariaci, ale kto głupiemu zabroni?), a to nie wszystko, co hotel ma w ofercie. Chciałam jeszcze sprawdzić jak wygląda zwiedzanie zamku z przewodnikiem, ale jest to atrakcja dostępna w weekendy, lub dla większych grup. Byliśmy we dwoje i w środku tygodnia. Smuteczek…

Nasza opinia Hotel Zamek Ryn

Na koniec, zazwyczaj któreś z nas stara się napisać kilka słów podsumowania. Tu napiszę, niestety mało obiektywnie, tylko jedno zdanie. Zamek Ryn jest bajeczny!

Nie zastanawiaj się dłużej i czym prędzej odwiedź Zamek Ryn TUTAJ

 

3 komentarze

 1. Fantastyczny obiekt! Byłam z mężem i dziećmi. Hotel oferuje niezapomniane rozrywki zarówno dla dorosłych jak i dzieci. Śliczne wnętrza. Piękna okolica. To miejsce zachwyca i nie pozwala na nudę.

  Odpowiedz
 2. Miałem okazje być w tym spokojnym i urodziwym miasteczku, bo jak mówi przysłowie – Wszystkie drogi prowadzą do Rynu!

  Odpowiedz
 3. faktycznie z dojazdem u nich dramat. byliśmy tam krótko po pobycie w hotelu na wyspie i wrażenia mamy mieszane. Tu klimat zamkowy tam luksus w stylu minimalizmu, tu na ścianach średniowieczne ozdoby a tam na ścianach nic ;-D Oba miejsca podobały nam się inaczej więc jak ktoś lubi klimaty zamkowe to napewno mu się spodoba w Rynie. Zdecydowanym minusem miejsca jest basen, który jest tak malutki że w sumie to taka większa wanna.
  Te otwierane z automatu drzwi robią super wrażenie, chociaż mogą przestraszyć małe dzieci na początku

  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CZY ZNASZ JUŻ NASZ PORTAL TURYSTYCZNY?

Nasza przygoda zaczęła się od hotelarstwa i zamiłowania do turystyki. Z czasem zaowocowało to stworzeniem portalu turystycznego VisitON, gdzie podpowiadamy podróżnym jak ciekawie spędzić urlop w Polsce i co ciekawego można zobaczyć w pobliżu miejsc w które się wybierają.
noclegi polska

[instagram-feed]